Jak zorganizować przeprowadzkę? Wskazówki, dzięki którym nie stracisz głowy.

Organizacja przeprowadzki to coś, co każdy z nas musi zrobić prędzej czy później. Jeśli już zrobiłeś jeden, wiesz, że może to być dość długi i żmudny proces, dlatego zebraliśmy najlepsze wskazówki dotyczące przeprowadzki, aby wszystko było tak łatwe, jak to tylko możliwe. A jeśli to Twój pierwszy raz, tym bardziej: czytaj uważnie!

Przed przeprowadzką.

1. Posprzątaj i wyrzuć to, czego nie potrzebujesz.
Jest to podstawowy, jeśli chodzi o organizację wszystkiego. Jeśli jest to cały dom, odłóż na bok weekend i zrób dobry przesiew wszystkich tych rzeczy, które masz wokół domu, a których nie używałeś przez długi czas. Jesteśmy pewni, że wszystkie te rzeczy „na wszelki wypadek” będą miały lepsze życie, jeśli je oddasz, oddasz lub nawet sprzedasz. Bądź jednak cierpliwy!
2. Wyczyść i pomaluj przed przeprowadzką.
To chyba oczywiste, prawda? Dom będzie o wiele bardziej praktyczny, czystszy i wygodniejszy. Jeśli jest jedna rzecz, której chcesz podczas organizowania przeprowadzki, to ułatwić sobie życie, więc spraw, by proces był jak najprostszy.
3. Zdemontować jak najwięcej mebli.
Wiemy, że składanie mebli jest kłopotliwe, ale jest to coś, co znacznie ułatwi przeprowadzkę i pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i kosztów.
4. Zbierz lub kup pudełka.
Wydaje się to bardzo oczywiste, ale z naszego doświadczenia wynika, że nie jest to takie oczywiste! Jeśli możemy dać Ci jedną dobrą radę, to jest ona następująca: nigdy nie możesz mieć wystarczająco dużo pudełek. Więc jeśli masz wątpliwości, kup kilka dodatkowych pudełek. Można je kupić, ale można je również zamówić u przyjaciół, rodziny, w supermarketach, sklepach spożywczych.
5. Pakuj się według pomieszczeń, aby uniknąć chaosu.
Najtrudniejszą rzeczą do zrobienia jest rozpoczęcie organizacji przeprowadzki. Dlatego, zanim zaczniesz się szaleńczo pakować, radzimy zrobić to w sposób zorganizowany i z podziałem na pokoje. Zaczynać z najwięcej używanych pomieszczeń, tak jak pokój dzienny.
6. Miękkie przedmioty w workach na śmieci.
Ten trik zaoszczędzi Ci wiele bólu głowy i miejsca! Zaletą przechowywania ubrań, kołder i innych miękkich rzeczy w torbach jest to, że będziesz w stanie wypełnić wszelkie luki w furgonetce do przeprowadzek i znacznie lepiej wykorzystać przestrzeń. Inny sposób na zaoszczędzenie jeszcze większej ilości miejsca? Zapakuj próżniowo swoje ubrania. Zostaniesz z dużo bardziej poręcznymi torbami.
7. Przedmioty wartościowe.
Trzymaj je pod ręką i pod kontrolą, jak to tylko możliwe. Jak często zdarza Ci się, że kończysz przeprowadzkę i nie możesz znaleźć pewnych przedmiotów? Gubienie rzeczy zawsze jest uciążliwe, ale jeśli są one cenne pod względem materialnym lub sentymentalnym, jest to o wiele gorsze. Radzimy nawet sporządzić spis inwentarza, aby upewnić się, że niczego nie brakuje po przybyciu do nowego domu.
8. Zrób zdjęcia kabli.
Jest to coś, co będzie Cię kosztować bardzo mało wysiłku i pomoże Ci dużo, gdy zaczniesz instalować swoje urządzenia elektryczne. Zamiast tracić czas na frustrację, bo nie wiesz, gdzie idzie niebieski przewód, bądź proaktywny i ułatw sobie zadanie z wyprzedzeniem.
9. Przechowywać nakrętki i śruby w jednym miejscu.
Najskuteczniejszy sposób, aby się nie zgubiły! Radzimy również umieścić je w małych plastikowych torebkach i przymocować do mebli. Przydatne, prawda?
10. Dobrze zapakuj delikatne przedmioty.
Kolejna z poruszających podstaw. Często można spotkać się z zaleceniem, aby naczynia i szkło zawijać w gazety. Z naszego doświadczenia wynika, że zalecamy pozostawienie tej opcji jako ostatniej i w miarę możliwości priorytetowe potraktowanie innych rozwiązań, takich jak folia bąbelkowa.
11. Nie zamykaj pudełek, dopóki nie będą kompletne.
Wiemy, że pokusa zamknięcia pudełek, aby poczuć, że robisz postępy, jest bardzo duża, ale radzimy ci się jej oprzeć. W końcu zawsze znajdzie się jakaś osierocona szklanka, książka, której nie pamiętałeś odłożyć, itp. W miarę możliwości staraj się unikać rozrzucania rzeczy po całym mieszkaniu, aby ich nie zgubić.
12. Etykieta z kilku stron.
Kiedy wyjmiesz rzeczy z furgonetki, warto zobaczyć na pierwszy rzut oka, z czego zrobione jest każde pudło, aby sprawnie je zorganizować. Dlatego też, aby ułatwić sobie pracę, oznaczaj pudełka dużymi etykietami i na kilku stronach pudełka.

W dniu przeprowadzki.

1. Rzeczy, które warto mieć pod ręką.
Dzień przeprowadzki będzie długi i męczący, więc zalecamy mieć pod ręką wodę i przekąski, które można szybko zjeść (ostatnią rzeczą, o którą musisz się martwić w dniu przeprowadzki jest gotowanie). Jest to również dobry pomysł, aby mieć środki czyszczące pod ręką, ponieważ, nawet jeśli dom jest czysty, proces przeprowadzki prawie na pewno wygeneruje kurz i kilka plam. Najlepiej nie dać się zaskoczyć, aby móc sprzątać na bieżąco.
2. Najpierw należy ustawić łóżka.
Ważne! Gdy ty kończysz pierwszy dzień ty prawdopodobnie wciąż będziesz mieć połowę dom jeszcze w chaosie i ostatnią rzeczą jaką chcesz robić jest ustawiać łóżka. Ważne jest również, aby nie gromadzić śmieci na nich w ciągu dnia, tak aby kiedy nadejdzie czas pójścia do łóżka, trzeba było martwić się tylko o położenie się do łóżka i odpoczynek.
3. Ustalić priorytety montażu.
Żyjemy szybko i z mnóstwem rzeczy do zrobienia, a ty prawdopodobnie nie będziesz miał tyle czasu, ile byś chciał, aby spokojnie przeprowadzić przeprowadzkę. Z tego powodu postaraj się stworzyć pokoje priorytetowe, przynajmniej z podstawami, abyś mógł kontynuować swoje życie. Na przykład, jeśli pracujesz w domu, jak najszybciej zorganizuj swoje biuro. Kiedy masz już zainstalowane podstawowe elementy, możesz stopniowo rozpakowywać resztę pudełek.
Kiedy już wszystko będzie uporządkowane, nie zapominaj o utrzymaniu pewnego poziomu organizacji. Jeżeli ty potrzebujesz trochę pomoc z tym, ty możesz brać spojrzenie ten post z poradami dla porządkować up twój nowy dom.
4. Świętuj, kiedy skończysz.
Zafunduj sobie miły poczęstunek po zakończeniu przeprowadzki, oczywiście, że możesz! Co powiesz na otwarcie nowego domu poprzez zamówienie pizzy? Nawet jeśli będziesz musiał jeść siedząc na podłodze i między pudełkami, ale po całej ciężkiej pracy, zasługujesz na to!