Krótki poradnik o tym, jak wybrać firany idealne

Każde piękne wnętrze potrzebuje dodatków, które w perfekcyjny sposób dopełnią pomieszczenia naszego domu. Choć wybór owych dodatków jest naprawdę duży, od obrazów po piękne i designerskie wazony, jednak absolutną podstawę dla każdego wnętrza stanowią firany. Dobrze dobrane spełniają nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również a nawet przede wszystkim zaciemniające i maskujące. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez okien zasłoniętych za ich pomocą. Czym należy się kierować wybierając firany do naszego domu? Gdzie kupować i na co zwracać naszą uwagę przy ich wyborze?

W poszukiwaniu firan idealnych

Wybierając firanki do naszego domu, w dużej mierze zależy nam na tym, aby były one dobre jakościowo, posłużyły nam przez długi czas, by były wytrzymałe i by szybko nie pożółkły. Dlatego w celu ich zakupu najlepiej jest odwiedzić kilka sklepów, które specjalizują się w ich sprzedaży. Miejsca te są pełne wyboru, różnych kolorów, zdobień i faktur. W każdym mieście znajduje się więcej niż jeden sklep, który oferuje ten asortyment. Chociaż może sam wybór nie będzie znaczenie się różnił pomiędzy sklepami, jednak istotna różnica może być w cenie. I temu tematowi warto się przyjrzeć. Porównanie cen jest bardzo ważne, aby przy zakupie firan nie przepłacić. Każdy z nas lubi przecież oszczędzić. Będąc w sklepie warto również zorientować się, czy jest możliwość zamówienia gotowych firanek na wymiar, czy po zakupie będziemy musieli skorzystać z usługi krawcowej, która obszyje je dla nas. Najczęściej sklepy mają tę ofertę w cenie, co jest dużym ułatwieniem oraz oszczędnością.

Jak dobrać firany, aby pasowały do naszego wnętrza?

Oprócz dobrej ceny i jakości będzie nam zależało również, a nawet przede wszystkim na tym, aby nowe firanki pasowały do naszego wnętrza. Zgodnie z tym, w jaki sposób urządzimy pokój, dobierzemy firany. Style bardziej minimalistyczne, jak na przykład skandynawski, będą wymagały lekkich i delikatnych, prostych firan. Natomiast, gdy zdecydujemy się na bogato zdobione wnętrza, jak styl na wzór baroku, wówczas nasze firany powinny być nieco bardziej bogate, strojne i bardzo eleganckie. Nie zawsze bardzo delikatna firanka obroni się w każdym wnętrzu. Dodatek ten, jak każdy inny musi pasować i wkomponowywać się w całość. Firany nie są jedynie drobnym dodatkiem, stanowią one wykończenie każdego wnętrza, dodają niepowtarzalnego wdzięku i elegancji. Okna są elementem, który dostarcza nam światła dziennego i dlatego nasza uwaga w dużej mierze skupia się również na firanach.