Nadeszła wiosna, czas na wybór mebli do ogrodu!

Ponadczasowe, eleganckie, praktyczne, wygodne w przechowywaniu… przed meblami ogrodowymi stawiamy sporo wyzwań. Chcemy, aby przetrwały one długi czas, cieszyły oczy gości i domowników, a do tego nie były kłopotliwe w pielęgnacji czy problematyczne w przechowywaniu. Rynek podsuwa nam różne propozycje – od mebli bazujących na tworzywach naturalnych, po te produkowane z surowców sztucznych. Na co warto postawić? Czym się kierować podczas wybierania? Sprawdzamy!

Meble z tworzyw naturalnych czy sztucznych?

Meble drewniane, rattanowe czy wiklinowe należą do produktów ekologicznych, wpisujących się w potrzeby środowiska, a do tego świetnie sprawdzających się wśród otoczenia przyrody. Są przy tym niezwykle estetyczne. Trzeba jednak o nie odpowiednio dbać, nie każde z nich będą całoroczne, a do tego zaoferują niekiedy mniejszą trwałość niż te, które bazują na surowcach sztucznych.

Te ostatnie zaś zazwyczaj zapewniają największą odporność na działanie czynników zewnętrznych, do tego występują w szerokiej palecie kształtów, kolorów czy nawet nietypowych zestawień. Nie są problematyczne w pielęgnacji, w czyszczeniu i znaleźć tu można elementy dość lekkie, dzięki czemu łatwo o ich przechowywanie. Bywają jednak drogie, a przy wyborze nieodpowiedniej jakości można na nieszczęście uraczyć siebie i domowników konstrukcjami, które szybko przestaną cieszyć.

Na co zatem postawić? Tak naprawdę każdy materiał ma zalety i wady i wymaga innego traktowania. Zapoznajmy się z nimi, by wybór dostosować do własnych potrzeb, nie tylko możliwości finansowych czy aranżacji ogrodowej przestrzeni. Sprawdźmy, co oferują poszczególne wykonania.

Meble ogrodowe drewniane – ponadczasowa klasyka

Do najchętniej wybieranych, ponadczasowych i uniwersalnych należą meble ogrodowe drewniane. Można je znaleźć np. na stronie https://bazkar.pl/. Wykonane z naturalnego surowca cieszą oczy użytkowników. Zawsze prezentują się wyjątkowo, ponieważ drewno jest bardzo charakterystyczne, ma ciekawy rysunek, niepowtarzalne usłojenie, różnorodne wybarwienie, dlatego nie sposób znaleźć dwóch identycznych elementów.

O drewniane meble ogrodowe należy odpowiednio dbać, impregnować je i konserwować zarówno przed, jak i po każdym sezonie. Odwdzięczy się ono jednak trwałością i estetyką, która wpisuje się w styl nie tylko iście naturalnych, sielskich ogrodów.

Meble technorattanowe – nowoczesność i styl

Nieustannym zaufaniem odbiorców cieszą się meble ogrodowe bazujące na technorattanie, czyli specjalnie wzmocnionej plecionce. Wyglądem przypominają naturalny rattan, ale są znacznie trwalsze, do tego całoroczne, bo niestraszne im żadne warunki pogodowe. Więcej informacji o takich produktach można znaleźć na stronie http://4budowlani.com.pl/.

Wysokiej jakości plastik czy lekka i naturalna plecionka?

Wspomnieliśmy nieco więcej tylko o dwóch propozycjach produktów meblowych do ogrodu. Dziś bowiem rynek oferuje nam zarówno meble z wysokiej jakości plastiku, metalu, drewna, wikliny, naturalnej plecionki rattanowej, jak i z technorattanu. Tym samym możemy przebierać w ofercie i szukać wśród tych produktów, które spełnią nasze oczekiwania pod każdym względem. Pamiętajmy również o tym, że kupując markowe meble, z gwarancją, dopracowane, mamy pewność, że posłużą one przez długi czas i będą wygodne podczas codziennego użytkowania.